Wybierz inny temat

Jak dodawać, usuwać i zmieniać moduły?

Moduły służą do umieszczania na stronie tekstu, obrazów, filmów, itd. Lista modułów jest dostępna po zalogowaniu na stronie kreatorwww.nazwa.pl w menu po lewej stronie.


Jak dodać moduł?

Wskaż kursorem jeden z modułów i trzymając lewy klawisz myszy przeciągnij go i upuść na wybrane miejsce na podstronie (niebieska linia wskazuje miejsce, gdzie znajdzie się moduł).


Jak zmienić ustawienia modułu?

Wskaż kursorem moduł i na środku prawej krawędzi kliknij w ikonę koła zębatego.


Jak usunąć moduł?

Wskaż kursorem moduł, a następnie ikonę koła zębatego na środku prawej krawędzi. Aby usunąć moduł kliknij ikonę kosza.
Uwaga! Moduł usuwa się wraz z całą zawartością. Aby przywrócić omyłkowo usunięty moduł kliknij ikonę Cofnij (strzałka w lewo) w menu w lewej górnej części Kreatora.


Jak przenieść moduł w inne miejsce podstrony?

Wskaż kursorem środek górnej krawędzi modułu (kursor zmieni się w ikonę dłoni), przeciągnij go i upuść w docelowym miejscu.


Jak skopiować moduł wraz z zawartością?

Wskaż kursorem moduł, a następnie ikonę koła zębatego na środku prawej krawędzi. Aby skopiować moduł kliknij ikonę kwadratów.


Jak zmienić rozmiar obrazu w module graficznym?

Wskaż kursorem moduł, a następnie ikonę rozsuwających się strzałek w prawym dolnym rogu modułu (kursor zmieni się w ikonę strzałek). Trzymając lewy klawisz myszy przesuń kursor zmieniając rozmiar obrazu.


Jak zmienić rozmiary modułów w sąsiadujących kolumnach?

Jeśli w jednej sekcji na podstronie dodanych jest kilka sąsiadujących modułów, możesz zmieniać ich rozmiar. Aby to zrobić wskaż kursorem niebieską pionową linię oddzielającą moduły i trzymając lewy klawisz myszy przesuń kursor w lewo lub prawo, zmieniając rozmiar wybranego i sąsiadującego modułu.

Czy artykuł rozwiązał problem?
Tak Nie