Wybierz inny temat

Jak dokonać zmiany interpretera PHP?

W celu zmiany wersji PHP na serwerze zaloguj się do panelu Active.admin i przejdź do zakładki Ustawienia -> Ustawienia WWW i PHP.

Ze względów bezpieczeństwa i wydajności rekomendujemy korzystanie wyłącznie z wersji nieopisanych jako "przestarzałe", które posiadają wsparcie twórcy oprogramowania (oznaczone "Active support" na oficjalnej stronie: php.net/supported-versions.php).

Z listy rozwijanej wybierz wersję PHP, którą chcesz aktywować na serwerze. Zwróć uwagę, że po zmianie wersji PHP niektóre opcje dodatkowe mogą stać się niedostępne (będą wyłączone).

Uwaga! Wybrana wersja PHP dotyczy wszystkich stron internetowych i/lub aplikacji na serwerze. Zmiana wersji PHP może spowodować, że niektóre strony internetowe i/lub aplikacje nie będą działać poprawnie, dlatego zalecamy ostrożność w dokonywaniu zmiany i sprawdzenie skutków.

Po wybraniu wersji kliknij przycisk Zapisz. Na ekranie potwierdzenia sprawdź poprawność zmiany.


Jak zalogować się do panelu Active.admin?
  • wpisując https://admin.nazwa.pl/ w pasku adresu przeglądarki internetowej
  • po wybraniu Active.admin z listy rozwijającej się po wskazaniu menu Narzędzia na stronie https://www.nazwa.pl/
  • po zalogowaniu do Panelu Klienta nazwa.pl i przejściu do zakładki Centrum logowania -> przycisk Przejdź pod Active.admin. Jeśli posiadasz więcej niż jedną usługę hostingową, z listy wybierz właściwy panel Active.admin. Jeśli do wskazanego panelu logujesz się po raz pierwszy, utwórz nowe hasło do usługi
Czy artykuł rozwiązał problem?
Tak Nie