Wybierz inny temat

Jak dodać do serwera domenę lub subdomenę?

Na serwerach Active możesz obsługiwać nieograniczoną ilość domen. Domeny mogą wskazywać na katalog główny lub podkatalog na serwerze albo usługi: Sklepicomu, Strony WWW, Kreatora WWW. W domenie możesz również założyć i utrzymywać konto pocztowe (adres e-mail).

Dla każdej zarejestrowanej domeny możesz utworzyć dowolną liczbę subdomen.
Przykład: jeśli Twoją domeną jest mojafirma.pl, to możesz utworzyć subdomenę wskazującą np. na określoną część strony internetowej widocznej pod nazwą domeny (np. sklep.mojafirma.pl) lub odwołującą się do podstrony oddziału Twojej firmy (np. warszawa.mojafirma.pl, krakow.mojafirma.pl).

W celu dodania do serwera nowej domeny lub subdomeny:

 • zaloguj się do Active.admin serwera
 • w menu Domeny wybierz zakładkę Dodaj domenę
 • w polu Domena wpisz nazwę domeny lub subdomeny (bez "www")
 • w sekcji Ustawienia ogólne wybierz z listy rozwijanej istniejącą domenę główną lub pozostaw opcję brak (w tym przypadku dodawana domena będzie domeną główną)
 • w sekcji Ustawienia WWW wskaż katalog, w którym znajduje się plik index.html lub index.php strony internetowej. Możesz też przekierować domenę na Sklepicom, Stronę WWW albo Kreator WWW
 • potwierdź dodanie domeny kliknięciem przycisku Zapisz


Ważne!
Wybrana domena lub subdomena poza dodaniem na serwerze musi być przekierowana na ten serwer.


Jak przekierować na serwer domenę zarejestrowaną w nazwa.pl?

Zaloguj się do Panelu Klienta nazwa.pl i przejdź do zakładki Twoje usługi -> domeny, następnie kliknij odnośnik konfiguruj przy nazwie domeny. Na ekranie konfiguracji wybierz Przekierowanie na serwer i wybierz jego nazwę z listy Serwer w Twoim Panelu Klienta lub wpisz identyfikator serwera w polu Serwer w innym Panelu Klienta. Zmianę potwierdź kliknięciem przycisków Zmień i Zatwierdź.


Jak przekierować na serwer subdomenę domeny zarejestrowanej w nazwa.pl?

Zaloguj się do Panelu Klienta nazwa.pl i przejdź do zakładki Twoje usługi -> domeny, a następnie kliknij odnośnik konfiguruj przy nazwie domeny. Na ekranie konfiguracji wybierz Zaawansowaną konfigurację DNS, następnie kliknij przyciski Zmień i Konfiguracja zaawansowana. Kiedy lista rekordów będzie aktywna, kliknij Dodaj kolejny rekord i w kolumnie Nazwa wpisz subdomenę, a w kolumnie Wartość adres IP serwera, który ma obsługiwać podaną subdomenę.


Jak przekierować na serwer domenę lub subdomenę zarejestrowaną poza nazwa.pl?
Dodanie do obsługi domeny spoza nazwa.pl
 1. Zaloguj się do Panelu Klienta nazwa.pl i przejdź do zakładki Twoje usługi -> domeny, następnie wybierz kartę Domeny spoza nazwa.pl. Wpisz nazwę domeny i kliknij przycisk Dodaj domenę, a na kolejnym ekranie wpisz nazwę domeny i wskaż wymaganą konfigurację, zgodnie z powyższymi wskazówkami.
 2. U obecnego rejestratora dla domeny lub subdomeny podaj serwery DNS: ns1.nazwa.pl, ns2.nazwa.pl i opcjonalnie ns3.nazwa.pl.
 3. Wprowadzone zmiany będą w pełni widoczne po propagacji zmian (od kilku do 24 godzin).
Wskazanie serwera u obecnego rejestratora
 1. W wartości rekordu A domeny lub subdomeny podaj adres IP serwera. Adres IP można sprawdzić w usłudze Active.admin serwera, na stronie głównej w sekcji Informacje ogólne -> Adres IPv4.
 2. Wprowadzone zmiany będą w pełni widoczne po propagacji zmian w konfiguracji domeny (od kilku do 24 godzin).


Sprawdź:

Jak przekierować na serwer domenę zarejestrowaną w nazwa.pl?
Jak dodać do obsługi domenę zarejestrowaną poza nazwa.pl?
Jak założyć konto pocztowe?
Czym różni się domena główna od domeny dodatkowej?

Czy artykuł rozwiązał problem?
Tak Nie