Wybierz inny temat

Jak dodać domenę lub subdomenę na serwerze?

Na serwerach możesz obsługiwać nieograniczoną ilość domen. Domeny mogą wskazywać na katalog główny lub podkatalog na serwerze albo usługi: Strony WWW, Kreatora WWW. W domenie możesz również założyć i utrzymywać konto pocztowe (adres e-mail).

Dla każdej zarejestrowanej domeny możesz utworzyć dowolną liczbę subdomen.
Przykład: jeśli Twoją domeną jest mojafirma.pl, to możesz utworzyć subdomenę wskazującą np. na określoną część strony internetowej widocznej pod nazwą domeny (np. sklep.mojafirma.pl) lub odwołującą się do podstrony oddziału Twojej firmy (np. warszawa.mojafirma.pl, krakow.mojafirma.pl).


Jak na serwerze dodać nową domenę lub subdomenę?
  • zaloguj się do panelu Active.admin serwera
  • w menu Domeny wybierz zakładkę Dodaj domenę
  • w polu Domena wpisz nazwę domeny lub subdomeny (bez "www")
  • w sekcji Ustawienia ogólne wybierz z listy rozwijanej istniejącą domenę główną lub pozostaw opcję brak (w tym przypadku dodawana domena będzie domeną główną)
  • w sekcji Ustawienia WWW wskaż katalog, w którym znajduje się plik index.html lub index.php strony internetowej. Możesz też przekierować domenę na Stronę WWW albo Kreator WWW
  • potwierdź dodanie domeny kliknięciem przycisku Zapisz


Ważne!
Wybrana domena lub subdomena poza dodaniem na serwerze musi być przekierowana na ten serwer.


Jak przekierować na serwer domenę zarejestrowaną w nazwa.pl?

Zaloguj się do Panelu Klienta nazwa.pl i przejdź do zakładki Twoje usługi -> domeny, następnie kliknij odnośnik konfiguruj przy nazwie domeny. Z dostępnych opcji wybierz Przekierowanie na usługę w nazwa.pl i wybierz nazwę usługi z listy lub wpisz jej identyfikator. Zmianę potwierdź kliknięciem przycisków Zmień i Zatwierdź.


Jak przekierować na serwer subdomenę domeny zarejestrowanej w nazwa.pl?

W Panelu Klienta przejdź do zakładki Twoje usługi -> domeny, a następnie kliknij odnośnik konfiguruj przy nazwie domeny. Z dostępnych opcji wybierz Ręczną konfigurację DNS, następnie kliknij przyciski Zmień i Konfiguracja zaawansowana. Kiedy lista rekordów będzie aktywna, kliknij Dodaj kolejny rekord i w kolumnie Nazwa wpisz subdomenę, a w kolumnie Wartość adres IP serwera, który ma obsługiwać podaną subdomenę.


Jak przekierować na serwer domenę lub subdomenę zarejestrowaną poza nazwa.pl?
  1. W Panelu Klienta przejdź do zakładki Twoje usługi -> DNS Anycast, wpisz nazwę domeny i kliknij przycisk Dodaj domenę.
  2. Na kolejnym ekranie wybierz właściwe przekierowanie, zapoznaj się z treścią i zaakceptuj Regulamin DNS Anycast, a następnie kliknij przycisk Zatwierdź.
  3. Po potwierdzeniu zostanie wystawiona i przesłana proforma za świadczenie usługi DNS Anycast. Po zaksięgowaniu wpłaty wybrana konfiguracja domeny zostanie aktywowana.
  4. U obecnego rejestratora dla domeny lub subdomeny podaj serwery DNS: ns1.nazwa.pl, ns2.nazwa.pl i opcjonalnie ns3.nazwa.pl.


Sprawdź:

Jak przekierować domenę na hosting w nazwa.pl?
Jak dodać domenę zarejestrowaną poza nazwa.pl?
Jak założyć konto pocztowe?
Czym różnią się domeny główne od domen dodatkowych?

Czy artykuł rozwiązał problem?
Tak Nie